O projektu

Cílem webových stránek Oči jako rys je pomoci vám zorientovat se ve světě očních vad. Ukážeme vám, jak poznáte šedý nebo zelený zákal. Vysvětlíme vám, jak se projevuje krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Popíšeme, co se s nimi dá dělat, a pokud vás to bude zajímat, staneme se vašim průvodcem při hledání vhodné oční kliniky, kde se o vás postarají .
slider-ocijakorys-polovina

Víte, že…

  • Oči jsou nejdůležitější ze všech smyslů?
  • Zrak používáme v každé bdělé chvíli?
  • Oční vady mohou mít na kvalitu celkového života drtivý dopad?
  • Nějakou oční vadou trpí většina populace?
  • Oční kliniky dokážou vyřešit většinu dnešních očních vad?
  • Kontaktní čočky se nehodí pro každého?
Existují různé způsoby, jak se starat o svoje oči. Poradíme vám, kde a jak najít očního lékaře a hlavně jak poznat dobrého očního lékaře. Provedeme vás světem operací očí. Můžeme vám doporučit vhodnou oční kliniku, nebo vám alespoň ukážeme, na co se ptát, abyste měli jistotu, že vybrané místo splňuje vaše požadavky.
Na většinu očních vad existuje v dnešní době prověřená a úspěšná léčba. Poskytneme vám ucelené informace, abyste se mohli poučeně rozhodnout, jakou cestou se vydáte. Šedý zákal, zelený zákal, astigmatismus, bolesti očí nebo problémy sítnice, s tím vším vám může pomoci správně vybraná oční klinika.

OSVĚTA

Oční vady pod lupou. Posvítíme si na nejčastější oční vady. Jak se projevují, léčí, lze jim předcházet? Jaký zákrok vás případně čeká a na co je třeba se připravit? Posvítíme si na ty nejčastější oční vady jako je glaukom, katarakta, astigmatismus, myopie, hyperopie, presbyopie, poruchy sítnice a sklivce.

PREVENCE

Pokud nějakou oční vadu máte, jsou pravidelné kontroly důležité, abyste vy i váš lékař věděli, jak na tom jste. Díky tomu můžete včas přijmout vhodná opatření, podstoupit operační zákrok nebo laserovou operaci očí.

ŘEŠENÍ

Každá oční vada má své řešení. Někdy stačí brýle či kontaktní čočky, jindy je lepší operace, výměna nitrooční čočky nebo laserová korekce zraku. Vždy je třeba dlouhodobě sledovat stav vašeho zraku. Správný oční lékař nebo oční klinika vám poskytne přesně takovou péči, aby byl váš zrak v dobré kondici a vy jste mohli žít aktivním a naplněným životem bez zbytečných omezení.

Share This