O projektu

Cílem webových stránek Oči jako rys je pomoci vám zorientovat se ve světě očních vad. Ukážeme vám, jak se oční vady projevují, vysvětlíme, co se s nimi dá dělat, a pokud vás to bude zajímat, staneme se vašim průvodcem při hledání vhodné péče o vaše oči nebo o oči vašich blízkých.
slider-ocijakorys-polovina

Víte, že…

  • Oči jsou nejdůležitější ze všech smyslů?
  • Zrak používáme v každé bdělé chvíli?
  • Oční vady mohou mít na kvalitu celkového života drtivý dopad?
  • Nějakou oční vadou trpí většina populace?
  • Většina očních vad se v dnešní době dá operovat?

Existují různé způsoby, jak se starat o svoje oči. Poradíme vám, kde a jak najít očního lékaře a hlavně jak poznat dobrého očního lékaře. Provedeme vás světem očních operací. Můžeme vám doporučit vhodné centrum, nebo vám alespoň ukážeme, na co se ptát, abyste měli jistotu, že vybrané místo splňuje vaše požadavky.

Na většinu očních vad existuje v dnešní době prověřená a úspěšná léčba. Poskytneme vám ucelené informace, abyste se mohli poučeně rozhodnout, jakou cestou se vydáte.

OSVĚTA

Oční vady pod lupou. Posvítíme si na nejčastější oční vady. Jak se projevují, léčí, lze jim předcházet? Jaký zákrok vás případně čeká a na co je třeba se připravit?

PREVENCE

Pokud nějakou oční vadu máte, jsou pravidelné kontroly důležité, abyste vy i váš lékař věděli, jak na tom jste. Díky tomu můžete včas přijmout vhodná opatření nebo podstoupit zákrok.

ŘEŠENÍ

Každá oční vada má své řešení. Někdy stačí brýle, jindy operace, každopádně se stav dlouhodobě sleduje. Správný oční lékař nebo centrum vám poskytne přesně takovou péči, aby byl váš zrak v dobré kondici a vy jste mohli žít aktivním a naplněným životem.

Share This