Prevence

Chcete se správně starat o své oči? Prevence v tomto případě neznamená totéž, jako braní vitaminů v chřipkovém období. Neexistují žádné speciální léky, které by váš zrak uchránily od všeho zlého nebo jej dokonce zázračně zlepšily. Stejně tak vám nepomůže ani nadměrná konzumace mrkve. Součástí správné preventivní péče o oči by měly být celkem tři věci.
slider-ocijakorys-polovina

1.

Pravidelné preventivní prohlídky u specialisty. Jedině tak, lze zachytit případnou vadu včas a sledovat její vývoj. V různých stádiích onemocnění existují různé léčebné nebo chirurgické metody. Proto jsou preventivní prohlídky tak důležité.

2.

Udržování slzného filmu očí při práci na počítači, sledování TV nebo mobilu. V době, kdy trávíme u různých obrazovek většinu dne, je udržování slzného firmu opravdu důležité a jedině tak se lze vyhnout nepříjemným následkům.

3.

Při dlouhodobé práci na počítači pravidelný odpočinek pro oči. Jde především o koukání do dálky, do zeleně nebo nějaká jiná forma odreagování očí – ne sledování telefonu místo monitoru.

Kvůli preventivním prohlídkám se můžete obrátit na svého praktického lékaře, případně rovnou vyhledat specialistu nebo odbornou oční kliniku. Od 40 let jsou pravidelné kontroly zraku důležité. Dbát byste na ně měli hlavně v případě, že máte v rodinné anamnéze například zelený zákal. Lékař vám může pomoci i při ostatních onemocněních a doporučit možná řešení vašich problémů se zrakem.

Share This